Czwartek, 18.06.2020 r. ,,Bawimy się w teatr”

Ćwiczenia: ,,Maszeruj i licz”

Zabawa pantomimiczna: ,,Kim jestem?”

Rodzic mówi na ucho dziecku imię bohatera. Dziecko ruchem, gestem, mimiką opisuje tego bohatera, a drugi rodzic,rodzeństwo bądź babcia lub dziadek odgadują, o kogo chodzi. Przykłady bohaterów: Królewna Śnieżka, Krasnoludek, Kubuś Puchatek, Kot w Butach.

,,Jestem aktorem!” – Wspólna recytacja wiersza ,,Kotek” Juliana Tuwima.

Rodzic tłumaczy, że aktor, aby móc występować w przedstawieniu czy filmie, musi dużo ćwiczyć. Ćwiczenia aktora polegają na dokładnym, wyraźnym czytaniu i powtarzaniu. Rodzic mówi: Teraz ty będziesz aktorem. Najpierw posłuchaj wiersza, później spróbujemy razem go recytować tak, jakbyśmy byli aktorami.

,,Kotek”, Julian Tuwim

Miauczy kotek: miau!

– Coś ty, kotku, miał?

Miałem ja miseczkę mleczka,
teraz pusta jest miseczka,
a jeszcze bym chciał.
Wzdycha kotek: o!

Co ci, kotku, co?
-Śniła mi się wielka rzeka,
wielka rzeka pełna mleka
aż po samo dno.
Pisnął kotek: pii…

Pij, koteczku, pij!
Skulił ogon, zmrużył ślipie,
śpi – i we śnie mleczko chlipie,
bo znów mu się śni.

Praca plastyczna: ,,Ołówkowa kukiełka”

https://kreatywnieaktywni.pl/article/68-O%C5%81%C3%93WKOWE+KUKIE%C5%81KI