CZWARTEK 09.04- “Motywy wielkanocne”

Zabawy ruchowe na dzień dobry.

Wyścig z jajem
Potrzebna będzie łyżka – drewniana lub zwykła, i jajko (polecam sztuczne! 😉). Wyznaczamy start i metę, prosimy dziecko żeby przeniosło jajko na łyżce w taki sposób, aby nie spadło. Żeby nie było tak łatwo i przyjemnie, możemy mierzyć czas, zorganizować wyścig, zaproponować konkretny sposób poruszania się, np. tyłem, bokiem, stopa za stopą, na kolanach, wielkimi krokami, na palcach, na piętach, na bokach stóp, dołożyć przeszkody na które nie wolno nadepnąć, zawiązać oczy itd. Dziecko powinno starać się przez całą trasę trzymać wyprostowaną rękę.

Zajączkowa przeprawa
Potrzebne będzie – maskotka (najlepiej z motywem wielkanocnym np. Zajączek, gazeta/ściereczka/ręcznik) Informujemy dziecko, że musimy pomóc Zajączkowi (lub Misiowi, Pieskowi…) przedostać się przez rzekę na drugą stronę za pomocą tratwy. Pokazujemy dzieciom, jeśli same nie będą wiedziały, w jaki sposób poruszać się do przodu siedząc na gazecie/ścierce/ręczniku, a na ich kolanach kładziemy maskotkę. Dzieci muszą przedostać się do wyznaczonego miejsca, cały czas pilnując, żeby maskotka nie spadła.

Doczep ogonek zajączkowi
Drukujemy lub rysujemy na kartce sylwetę zajączka. Miejsce na ogonek wyklejamy taśmą dwustronną. Szykujemy ogonek – może to być gotowy pomponik, kulka z waty/bibuły lub po prostu dobrze zgnieciona kartka. Zadaniem dziecka jest doczepienie zajączkowi ogonka. Oczywiście podczas przypinania ogonka zadbajmy o to, żeby dzieci miały zawiązaną chustę na oczach.

Jeśli macie Państwo czas polecam zrobić tego pięknego zająca. Wykonanie jest bardzo proste a efekt WOW, Dzieciom na pewno spodoba się ten nowy Przyjaciel 🙂