Środa, 27.05. ,,Wszyscy lubimy się bawić”

Ćwiczenia pamięci: Co zginęło ze środka koła?

foremki do piasku/klocki o różnych kształtach (W zabawie można wykorzystać zabawki znajdujące się w pokoju)

Rodzic pokazuje dziecku foremki do piasku/klocki i prosi, by powiedziało, co swoim kształtem przypominają. Wspólnie wybierają kilka i układają je na środku dywanu. Dziecko odwraca się tyłem, a rodzic zabiera jedną foremkę/jednego klocka i chowa za plecami. Jeśli za pierwszym razem nie potrafi wskazać brakującej foremki brakującego klocka, rodzic może mu podpowiedzieć.

Zabawa dydaktyczna: Liczymy

Kostka

Dziecko rozgrywa turniej z kostką. Rzuca kostką na zmianę z rodzicem. Zwycięzca – osoba, która wyrzuciła więcej oczek wygrywa.

Ćwiczenia na spostrzeganie – Znajdź taki sam kształt

foremki do piasku/klocki, karty z obrysowanymi kształtami foremek/klocków

Dziecko losuje kartę z obrysowaną foremką/obrysowanym klockiem (kształtem), szuka odpowiedniej foremki/odpowiedniego klocka i nakłada na narysowany obrys (kształt).

Ćwiczenia gimnastyczne

Gra w kręgle

Dziecko turla piłkę w stronę ustawionych przez rodzica kręgli. Później następuje zamiana ról. Zwycięża ten, kto zbije więcej kręgli.

Zabawa ruchowa: Kolorowe światła

Rodzic ustawiony na przeciwko dziecka, pokazuje jedną z trzech obręczy gimnastycznych, w kolorach: zielonym, żółtym lub czerwonym. Dziecko ustawione przy przeciwległej ścianie, przy zielonym świetle robi krok do przodu, przy czerwonym – krok do tyłu.

Ćwiczenia graficzne: Piłka

Wypychanka piłka z wyprawki, klej, flamastry lub pastele olejne, kartka

Dziecko wypycha piłkę, przykleja ją w dowolnym miejscu na kartce i dorysowuje elementy rysunku.