Wtorek 30.06 – “Do zobaczenia po wakacjach!!!”

Osłuchanie się z melodią i tekstem piosenki “Plecak, torba i walizka”

Kilka pomysłów na wakacyjne zabawy

“Palcem po piasku” Młodszym dzieciom można zaproponować rysowanie za pomocą palców (świetne ćwiczenie sensoryczne!), lub patyczka po mokrym piachu. Zabawa ta pomoże odwrażliwić małe rączki, ponadto sprawi, że plaża przeobrazi się w piękną galerię obrazów. Zabawę  można dowolnie modyfikować w zależności od wieku uczestników – starszym dzieciom można zaproponować, aby narysowały jakiś przedmiot, a my zgadniemy, co to jest i na odwrót.

“Poszukiwacze skarbów “ Młodsze dzieci można zachęcić do wyszukiwania pięknych skarbów natury – mogą to być kolorowe kamyczki, muszle, fragmenty roślin, które następnie można posortować w odpowiednie grupy. Kiedy nasze zdobycze są posegregowane, można zaproponować maluchom solidne czyszczenie muszli (jako, że jest to poważne, dorosłe zadanie wskazane jest dostarczenie dziecku “dorosłych” narzędzi do czyszczenia – np. szczoteczki/gąbeczki). Kiedy znalezione skarby są już czyste i lśniące możemy wybrać najpiękniejsze okazy i stworzyć z nich prywatne muzeum – dziecko może spróbować samodzielnie opisać każdy eksponat.

„Słoik wspomnień”

Innym pomysłem na wykorzystanie naszych pamiątek jest utworzenie „słoika wspomnień” – do jego wykonania będzie nam potrzebny słoik z nakrętką lub przezroczyste pudełko z przykrywką. Następnie wypełniamy nasze naczynie warstwami różnymi zdobyczami – np. jasny piasek, kamyczki, trawa, muszelki. Gdy cały słoik się wypełni należy go mocno zakręcić, a na nakrętce napisać rok i miejsce z którego pochodzi nasze dzieło.

“Golf plażowy”

Na plaży można się pobawić w golfa “rzucanego”, czyli w nic innego jak celowanie. Należy wykopać mały dołek o średnicy kroku. Następnie należy się odsunąć o 5 kroków. Zadaniem uczestnika jest wrzucenie kamyka do dołka. Każdy z graczy ma określoną ilość szans.

SZANOWNI RODZICE, KOCHANE DZIECI!!! DZIĘKUJEMY ZA TEN WSPÓLNY ROK PEŁEN ZABAW, UŚMIECHU I OCZYWIŚCIE NAUKI 😉 ŻYCZYMY WAM WSPANIAŁYCH WAKACJI!