Czwartek 04.05. “Autobus w barwach wakacji”

Zabawa dydaktyczna Koła

Potrzebne materiały: koła w trzech różnych kolorach (niebieski, żółty, czerwony) i trzech różnych wzorach (kropki, paski, fale)

Możliwe kombinacje to:

  • niebieskie w kropki
  • niebieskie w paski
  • niebieskie w fale
  • żółte w kropki
  • żółte w paski
  • źółte w fale
  • czerwone w kropki
  • czerwone w paski
  • czerwone w fale

Rodzic układa koła w rozsypance i prosi dziecko aby ułożyło je według kodu – w pierwszym rzędzie niebieskie we wszystkie możliwe wzory, w drugim żółte, a w trzecim czerwone. Następnie zmienia kod i ustala z dzieckiem aby posegregowało koła w pierwszym rzędzie wszystkie w kropki, w drugim w paski, a w trzecim w fale.

Ćwiczenie grafomotoryczne Muszelki

Dziecko kreśli po śladzie, na końcu może pokolorować rysunek.

Ćwiczenie relaksacyjne Plaża

Dziecko leży na dywanie z zamkniętymi oczami. Rodzic prosi, aby wyobraziło sobie, że leży na plaży, świeci mocne słońce i jest mu bardzo przyjemnie. Słychać szum morza. Słońce ogrzewa jego nogi, ręce, brzuch. Jest spokojne i oddycha równomiernie. Dziecko wciąga powietrze nosem, wypuszcza ustami. Jest mu bardzo miło. Dziecko powoli otwiera oczy, porusza lekko rękami, nogami, delikatnie unosi się i powoli siada.

Ćwiczenie spostrzegawczości Autobusowe memory

Potrzebne materiały: po dwa takie same obrazki

Dziecko łączy w pary takie same obrazki. Następnie rodzic kładzie wszystkie kartki obrazkami do dołu i wspólnie z dzieckiem gra na zasadzie memory odsłaniając po dwa dowolne obrazki. Jeśli są takie same gracz otrzymuje punkt.

Zabawa twórcza Samochodowe puzzle

Rodzic kładzie przed dzieckiem pocięty na części obrazek. Dziecko ma za zadanie ułożyć go.