Szkoła Pamięta

Przedszkole Nr 10 w włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowała spotkanie z lokalnym przewodnikiem i historykiem panem Stanisławem Hofmanem.

Pan Stanisław oprowadził dzieci po miejscach upamiętniających ważne dla mieszkańców Piaseczna postaci oraz wydarzenia.

1.Tablica upamiętniająca rozstrzelanych we wrześniu 1939r. 21 żołnierzy i 7mieszkańców Piaseczna umieszczona na murze przy Kościele św. Anny w Piasecznie.

2.Ratusz – tablica Wincentego Witosa – premiera Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Kwatera wojenne 1939- 1945 na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie. Upamiętniono poległych w kampanii wrześniowej i w Powstaniu Warszawskim m.in. od Pęcicami rozstrzelanych w 1944 mieszkańców wsi Orężna i innych.

4.Pomnik Wacława Kauna , pierwszego po odzyskaniu niepodległości burmistrza Piaseczna.

5. Groby ważnych dla mieszkańców Piaseczna postaci.

Dzięki tym działaniom Przedszkole dołączyło do społeczności pielęgnującej pamięć o naszej historii i o bohaterach naszej wolności.

Pamiętamy !!