Dni Adaptacyjne 2023

Och, te pierwsze dni w przedszkolu – to dopiero przygoda! Dzieci przychodzą do tego tajemniczego miejsca, gdzie dookoła pełno nowych twarzy i kolorowych zabawek. Adaptacja to moment, gdy małe odkrywczynie i odkrywcy wkraczają na nowy kontynent pełen przygód.

Na początek jest trochę zakłopotania. Niektóre dzieci kręcą się wokół swoich rodziców jak kompas bez igły 🙂 Ale nie martwcie się, to normalne! Nauczycielki są mistrzami wyczarowywania uśmiechów na buziach maluchów.

Gdy dzieci pierwszy raz przekraczają próg przedszkola, mogą myśleć, że wkraczają na nową planetę 🙂 Stoły i krzesła są tu niższe, ale za to klocki są większe! I te kolorowe farby! Och, to jest jak skarbnica magicznych barw.

Ważną częścią tych dni dla dzieci były zabawy na świeżym powietrzu. Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice – to prawdziwe eldorado dla przedszkolnych poszukiwaczy przygód. I kto powiedział, że niebo jest granicą? W przedszkolu nie ma granic – można latać na huśtawce do nieba!

No i oczywiście, przedszkole to miejsce, gdzie dzieci poznają nowych przyjaciół. Razem można budować zamki z klocków i rysować wielkie dzieła sztuki na kartonie. Razem jest zawsze raźniej!

Więc oto, jak dzieci adaptują się do przedszkola – z uśmiechem, pełne ciekawości i gotowe na nowe przygody! Bo przedszkole to miejsce, gdzie nauka staje się zabawą, a zabawa staje się nauką. Przedszkole to magiczny świat, który jest gotowy na każdego małego odkrywcę!