IV: Dbamy o przyrodę/ Jezyki.

21.04.2020- ” Jestem przyjacielem przyrody”

Zaczniemy od ćwiczeń buzi i języka. Wykonaj ćwiczenia wg instrukcji:

Dziś opowiemy sobie o pięknie przyrody i o tym jak możemy jej zaszkodzić. Posłuchajcie wiersza pt. “Tylko jeden raz”

Jeśli uważnie wysłuchaliście wiersza będziecie potrafili odpowiedziec na pytania:

• Dlaczego dla zwierząt kwitnie łąka i rośnie dla nich las?
  • Co oznaczają słowa: Jak i ty- żyją tylko raz?

Pamiętajcie, że podobnie jak ludzie- także rośliny i zwierzęta mają tylko jedno życie. Dlatego należy szanować przyrodę i każde żywe stworzenie.

W jaki sposób możemy dbać o przyrodę? Tak naprawdę kochani to jest bardzo proste, wystarczy pamiętać, że:

• śmieci wyrzucamydo kosza
  • segregujemy odpady, wrzucając je do odpowiednich pojemników
  • uzywamy torem wielokrotnego użytku
  • oszczędzamy papier
  • nie łamiemy gałęzi
  • chodzimy po chodnikach
  • nie depczemy roślin
  • nie zrywamy roślin, które sa pod ochroną
  • sadzimy drzewa i kwiaty

Teraz chcę Wam pokazać ilustracje: wody i lasu. Są piękne prawda?

Bardzo przyjemnie wykąpać się w tak czystej wodzie i wybrać na spacer do lasu. Posluchać śpiewu ptaków……..

Teraz zobaczycie ilustracje wody i lasu, tylko, że………one czymś sie różnią…… wiesz czym?

To ludzie zaniaczyszczaja wode wlewając do niej ścieki ( odpady i brudna woda z fabryk). Brak ostrozności powoduje, że niszczymy lasy, albo je zanieczyszczamy, albo …… Jak myslisz dlaczego ten las płonie?

Czas na chwilę relaksu. Wykonaj ćwiczenia, które widzisz na obrazku. Zachęć do zabawy rodziców i rodzeństwo. Pamiętaj , że najlepiej ćwiczy sie przy muzyce……..

Poznajewielką i mała literę “H, h”. Wykonaj ćwiczenia w książce ” Przygotowanie do czytania i pisania” str. 72 – 76.

Kolorowanki:

Powodzenia i…. miłej zabawy.