IV: “Sport to zdrowie”.ĆWICZENIA PORANNE: Zapros rodzinę do zabawy

“Rzut dyskiem”

Stajemy w rozsypce, w l;ekkim rozkroku. Pochylamy się w przód, nie uginając nóg w kolanach. Naśladujemy ruch podnoszenia dysku z podłogi. Bierzemy dysk w prawą ręke i robimy zamach do tyłu rzucając dyskiem do przodu., Staramy się aby rzur był jak najsilniejszy.

“GiMNASTYKA ARTYSTYCZNA”

Maszerujemy po pokoju w rytm muzyki. Na przerwę w grze zatrzymujemy sie w miejscu, przyjmując dowolną pozę w staniu na jednej nodze.

Wysłuchaj wiersza I. Fabiszewskiej “Gimnastyka”

Rano wstaje wkładam dres.

Otwieram okno, miło jest.

Skaczę w góre, skaczę w bok.

I do tyłu robie skok.

Ręce w przud, ręce w tył.

Ćwiczę abym zdrowy był.

O dpowiedz na pytania – O czym był mowa w wierszu? Dlaczego nalezy wykonywać róznego rodzaju ćwiczenia? Ile czasu powinniśmy poświecić na gimnastykę i jak często powinniśmy ćwiczyc? Czy gimnastyka to także uprawianie sportu? Dlaczego?

“Ruch to zdrowie”- jak myślisz, co oznacza to powiedzenie?

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE- to najstarsza i największa impreza sportowa organizowana co 2 lata, w której biorą udział zawodnicy z różnych krajów.

Wykonaj pracę plastyczną:

Miłej zabawy!!