Miernik jakości powietrza dla Przedszkola nr 10

Ponad 9.000 dzieci z 350 szkół i przedszkoli  z terenu aglomeracji warszawskiej  wzięło udział w organizowanym przez NFOŚiGW konkursie „Eko-zajęcia z Enfosiem”. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu i przeprowadzeniu zajęć o tematyce prośrodowiskowej z wykorzystaniem publikacji Funduszu.

W tej trudnej i licznej konkurencji znakomicie poradziły sobie dzieci z grupy Słoneczek
z Przedszkola nr 10 w Piasecznie, które zdobyły nagrodę główną w kategorii przedszkoli.

18 grudnia Przedszkole nr 10 odwiedzili reprezentanci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, aby wręczyć dzieciom nagrody. Prezes zarządu NFOŚiGW podjął jednak decyzję, iż oprócz nagród regulaminowych piaseczyńskie przedszkole otrzyma nagrodę dodatkową w postaci włączenia placówki do projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Przedszkole otrzymało profesjonalny miernik jakość powietrza, wyposażony w tablicę LED informującą o aktualnym poziomie zanieczyszczeń. Dane z czujnika będą przesyłane do centralnego serwera NASK (Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej) i publikowane na stronie www.esa.nask.pl

W uroczystym przekazaniu nagród przez NFOŚiGW uczestniczyła wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak, która pogratulowała przedszkolakom sukcesu. Nagroda dodatkowa w postaci czujnika była dla dzieci niemałym zaskoczeniem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki przygotowały dla swoich gości specjalny, Bożonarodzeniowy występ. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.