PROJEKT “POZNAJEMY EUROPĘ – GRECJA”

Drodzy Rodzice i Przyjaciele Przedszkola!
Chcieliśmy się podzielić z Wami niezwykłą przygodą, jaką mieliśmy ostatnio w naszym przedszkolu! W ramach projektu “Poznajemy Europę – Grecja”, wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w fascynującym spotkaniu z grecką kulturą i tradycjami.
Pod czujnym okiem Pani Renaty Grubeckiej, dzieci miały okazję poznać greckie potrawy, odkryć tajemnice sztuki oraz dowiedzieć się o fascynującej mitologii greckiej. Nie zabrakło również sportowych emocji, gdyż omówiliśmy popularne dyscypliny sportowe Grecji!
Największym hitem tego dnia był jednak teatrzyk kamishibai, w którym Pani Renata opowiedziała nam mit o “Dedalu i Ikarze”. To niesamowite doświadczenie pozwoliło dzieciom wcielić się w bohaterów mitu i przenieść się w magiczny świat greckiej legendy.