01.04.2021 Temat: Motywy wielkanocne

1. MASAŻYK PISANKA: dziecko dobiera się w parę z rodzicem. Jedno z nich jest pisanką, siada na podłodze w siadzie skrzyżnym, druga osoba siada za nim w siadzie rozkrocznym i na plecach rysuje wzory :paski poziome, paski pionowe, kropki, kratkę .itp…(następnie zamiana miejsc)
  2. Gimnastyka wielkanocna

3. PRACA PLASTYCZNA – WIELKANOCNE MOTYWY– (wyprawka plastyczna KARTA NR 8 ( znajduje się w pudełku z podręcznikami ) dowolne farby w pastelowych kolorach, chusteczki

-dziecko: maluje palcem kolorowe szlaczki na rysunkach jajek ,kończy malować jajka które są już częściowo pokolorowane, maluje kropki, paski i inne wzorki tak jak pokazano na przykładzie

4.ĆWICZENIA SŁOWNIKOWE– Jakie może być jajko -dzieci podają określenia mówiące o tym jakie może być jajko,np; duże, małe, świeże ,nieświeże, całe , potłuczone, białe, kolorowe.

5.ĆWICZENIA GRAFOMOTORYCZNE -JAJKO.

Dzieci najpierw rysują kształt jajka w powietrzu, na stoliku, na dywanie, na plecach rodzica, a następnie rysują kształt jajka na kartce A4 I koloruja je według własnych pomysłów.