Bezpieczny przedszkolak na drodze. Spotkanie z policjantem.

Drodzy Rodzice, dziś mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć u nas pana policjanta asp. Tomasza Trawińskiego , który przedstawił naszym dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prelekcja została zainaugurowana przez naszą ukochaną panią dyrektor Alinę Basak.

Pan policjant przekazał naszym maluchom wiele istotnych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno jako pieszy, jak i rowerzysta. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o znakach drogowych, zachowaniu na pasach dla pieszych oraz o niezbędnych elementach odblaskowych. Policjant podzielił się również wskazówkami dotyczącymi bezpiecznych zabaw na podwórku czy w parku. Dzieci dowiedziały się również , jak radzić sobie w sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.

Dziękujemy panu Tomaszowi Trawińskiemu za tak interesujące spotkanie oraz dyrektorowi Alinie Basak za pomysł i organizację. Małe kroki, takie jak to spotkanie, pomagają naszym przedszkolakom zrozumieć, jak ważne jest bezpieczeństwo w różnych sytuacjach na drodze i w życiu. Mamy nadzieję, że poznane informacje zastaną przez nasze dzieci przyswojone i będą z nich korzystać przez całe życie.