Środa 03.06. “Na plaży jest fajnie”

Zabawa kolorami – Kolory lata

Potrzebne materiały: kartki z brystolu w kolorach podstawowych i różnych odcieniach

Rodzic rozkłada kartki w kolorach podstawowych, a dziecko podaje ich nazwy. Następnie dobiera odcienie do danego koloru i je nazywa. Każdy kolor przypisuje do danej rzeczy np. niebieski jak niezapominajki, jeansy, niebo

Kolory podstawowe
Odcienie koloru żółtego
Odcienie koloru czerwonego
Odcienie koloru niebieskiego

Zabawa matematyczna Ile jest łopatek?

Potrzebne przedmioty: kostka z oczkami, sylweta wiaderka z brystolu, spinacze do bielizny

Rodzic daje dziecku sylwetę wiaderka i prosi aby rzuciło kostką. Dziecko ma za zadanie przypiąć tyle spinaczy do wiaderka (symbolizujących łopatki), ile oczek wskazała kostka.

Zabawa dydaktyczna Najwięcej, najmniej

Potrzebne materiały: koła z obrazkami zabawek do piaskownicy, spinacze do bielizny

Rodzic przygotowuje koła z różną liczbą naklejonych obrazków zabawek do piaskownicy. Prosi dziecko aby policzyło elementy na poszczególnych kołach, a następnie przyczepiło odpowiednią liczbę spinaczy.

Wyklejanka Muszelki

Potrzebne materiały: rysunek muszelek, plastelina

Dziecko wykleja plasteliną rysunek muszelek.

Ćwiczenia pamięci Zamknij oczy

Potrzebne przedmioty: zabawki do piaskownicy (w różnych kształtach, kolorach i różnej wielkości) – foremki, wiaderka, łopatki

Rodzic pokazuje dziecku zabawki, zwraca uwagę na kolor i kształt. Następnie wykłada na środek kilka zabawek. Prosi aby dziecko policzyło je i zamknęło oczy. Rodzic dokłada jedną zabawkę i mówi do dziecka żeby otworzyło oczy i wskazało, której zabawki wcześniej nie było.

Praca plastyczna Nadmorska plaża

Potrzebne materiały: kolorowy piasek, klej, kartka, pędzel

Dziecko składa kartkę na pół i układa pionowo przed sobą. Maluje klejem faliste linie na górnej połowie kartki i posypuje niebieskim piaskiem. Drugą część kartki zamalowuje klejem i posypuje żółtym piaskiem.

Do wykonania kolorowego piasku potrzebujemy sól kuchenną i kolorową kredę tablicową. Kredę wcieramy w rozsypaną sól aż do momentu uzyskania żądanego natężenia koloru.