Środa 20.05 – “Album rodzinny”

Poranna gimnastyka z Gefi – ćwiczenia dla dzieci.

Zabawa dydaktyczna “Wielka rodzina”.
Potrzebne są: duże serce wycięte z białej kartki, serca wycięte z papieru, klej.
Dzieci wymieniają członków rodziny. Liczą, ile osób jest w rodzinie i naklejają na dużej sylwecie serca odpowiednią liczbę małych serduszek. Rodzic podpisuje serduszka imionami członków rodziny.

Czytanie globalne wyrazów Mama, Tata.
Wyrazy do globalnego czytania: mama, tata, druciki kreatywne lub patyczki/zapałki, wałeczki plasteliny.
Dziecko układa przed sobą wyrazy do globalnego czytania. R. głośno je odczytuje. Dziecko dzieli wyrazy rytmicznie (na sylaby) z wyklaskiwaniem. Wodzi palcem po każdej literze, układaj kształty z kreatywnych drucików lub patyczków. Wyklejają litery cienkimi wałeczkami plasteliny.

Nauka I zwrotki piosenki “Mama i tato”
Dzieci podczas nagrania piosenki wyklaskują rytm, powtarzają słowa pierwszej zwrotki za R. i śpiewają razem z nim.

Wyruszamy z mamą
na wielką wyprawę.
Będzie czasu wiele
na wspólną zabawę.
Ref: Razem z rodzicami
chcę poznawać świat
i nie ważne wcale,
że mam mało lat.

Praca dla grupy Biedronki

Karta pracy, cz. 2, nr 48
Dzieci:
−czytają wyrazy z osobą dorosłą,
−rysują członków własnej rodziny,
−nazywają członków rodziny Olka,
−wymieniają członków własnej rodziny.

Praca dla grupy Motylki

Wskaż palcem na ekranie lub zaznacz na kartce różnice (u siostrzyczek 5, u braci 6 różnic)